Skandinaviškas interjeras – gaivos pliūpsnis namuose

Valgomojo stalas Mineva pagamintas iš natūralaus ąžuolo ir MDF plokštės

Gyvenime, keisti savo namų interjerą galite daugelį kartų , tačiau dažnas lietuvis tuo užsiima vos kartą ar du per visą savo gyvenimą  – tai būna minimalūs pokyčiai laikinuose namuose ir pasiruošimas įsikūrus nuosavame šeimos lizde. Nieko keisto, juk dideli pokyčiai reikalauja ir didelių išlaidų – baldai, sienų apmušalai, smulkios detalės. Tiesa, kad naujo gūsio gali įnešti ir pakeisti interjero aksesuarai, bet tinkamai pasirinkus pamatinį stilių galėsite improvizuoti visą likusį aplinkos tarnavimo laiką.

Bene gaiviausias, laikui atsparus, minimalistinis skandinavų stilius. Šviesūs tonai, natūralios medžiagos, praktiški ir funkcionalūs baldai ir beveik jokio dekoro.  Šiam interjerui sukurti baldai gaminami iš kokybiškų medžiagų, taip užtikrinant ilgaamžiškumą, lengvą priežiūrą. Jis puikiai tinka nedidelėms patalpoms, dėl baldų konstrukcijų kompaktiškumo – išnaudojamas net mažiausias namų kampelis, o šviesios spalvos vizualiai padidina erdvę.

Nors spalvų skandinaviško stiliaus balduose nėra daug ir jos būna pastelinės, interjerą mėgstama pagyvinti ryškiomis detalėmis – grafiškai išmarginti kilimai, spalvingos pagalvėlės, vazos, šviestuvai ir panašūs akcentai.

Šiam interjero stiliui labai svarbus apšvietimas, o kas geriau nei pati saulė apšviečia mūsų namus? Pasirinkus skandinavišką interjerą pamirškite sunkias užuolaidas – kuo mažiau dekoro elementų uždengs langus, tuo daugiau saulės šviesos pateks į Jūsų namus. Jei manote, kad gyventi be užuolaidų nepavyks, rinkitės ypač lengvus audinius.

Jei reikėtų priskirti skandinavišką stilių kažkuriai vienai konkrečiai krypčiai, veikiausiai pajusite,kad dėl savo minimalizmo jis artimesnis modernui, tačiau neturi jam būdingo šaltumo. Aplinka išlaiko pedantišką įvaizdį, tačiau natūralios, baldų gamybai naudojamos medžiagos suteikia jaukumo ir šilumos. Vis dėl to, įsprausti savęs į stilistikos rėmus nereikia – ir klasikinės interjero detalės čia puikiai tinka, tik žinoma, rinkitės jas saikingai!

Sienų apmušalai gali būti dekoruoti gamtos motyvais, tačiau lengvų, nevarginančių spalvų – kad visada jaustumėtės atsipalaidavę savo namuose.

Pamažu skandinaviškas stilius įsilieja į lietuviškus namus – tai tikras gaivaus oro gūsis po sunkių, tamsių medinių baldų karaliavimo ir kilimo ant sienos fenomeno, persekiojusio mus tiek daug metų. Norite šviesių, gaivių ir mielų širdžiai namų? Pirmyn – įsileiskite skandinavišką interjerą, jis jau beldžia į Jūsų duris.

Somėja Jums siūlo baldus puikiai tiksiančius skandinaviškam stiliui: [su_button url=“http://someja.lt/portfolio/“ style=“glass“ background=“#d5dfe9″ color=“#090909″ size=“4″]Baldai[/su_button]