Naudingi patarimai renkantis virtuvę

Virtuvė VAKARĖ

Turbūt sutiksite – virtuvė yra ta erdvė, kurią įrengti ar remontuoti reikia sukaupus visą kantrybę ir pasitelkus visus logikos išteklius. Neretai Virtuvės baldai būna masyvūs, reikalaujantys daug erdvės. Dažniausiai projektuojami atsižvelgiant į patalpos išplanavimą, savininko funkcionalumo poreikius, tad vėliau prireikus perstatyti baldus, ši užduotis gali būti ne tik sunki, o tiesiog neįmanoma.

Dalinamės keletu patarimų, kurie padės suprojektuoti virtuvę savo namuose kur kas funkcionaliau. Prisiminkite – baldų gamintojas, kaip specialistas, geriau išmanantis prietaisų ar detalių išdėstymo subtilybes, patars kaip sukurti kuo praktiškesnį variantą, tad atsižvelkite į jo patarimus!

Jei virtuvės patalpos yra ypač didelės, dažniausiai pasitaikanti klaida įrengiant – tolygus baldų išdėstymas prie sienos. Erdvė apsuka galvas – imame svajoti, kaip džiaugsimės turėdami daug vietos, kaip laisvai joje judėsime. Tačiau verta prisiminti, kad virtuvė skirta maisto gamybai, o ne vakarėliams. Gaminant norisi tilpti kuo mažesnėje erdvėje, kad viskas, ko reikia būtų po ranka, kitaip „sprintas“ nuvargins labiau nei namų ruoša. Funkcionaliausias sprendimas, šiuo atveju rinktis „salelę“, o jei išplanavimas tinkamas, išdėstyti baldus „U“ arba „V“ forma.

Dažnai tenka susidurti su žmonių įsitikinimu, kad kokybiškas virtuvės stalviršis nesidėvi. Kad ir kurį stalviršį pasirinktumėte – Corian, Samsung ar Hanex, jis dėvisi natūraliai, tai yra atsiranda įpjovimų, dėmių, tačiau juos daug lengviau restauruoti nei natūralaus akmens paviršius. Tai padaryti pavyks ir be didelių investicijų, tačiau būtina profesionalo pagalba. Tokios pat priežiūros reikalauja ir kitų gamintojų stalviršiai: DuraStone ar Montelli dirbtinis akmuo.

Taip pat verta atkreipti dėmesį į rankenėles, kurias naudosite. Per daug išsikišusios jos gali būti kliūtis, atidarant spinteles ir stalčius, kai baldai išdėstyti „U“ arba „V“ forma.

Jei renkatės virtuvės baldus blizgiais paviršiais, pasvarstykite, ar įspūdis bus vertas vargo – žinia, kad tokie paviršiai ypač teplūs. Tačiau, jei jau apsisprendėte, rinkitės kuo šviesesnius baldų atspalvius, kurie yra daug praktiškesni.

Dar vienas aspektas, į kurį atsižvelgiama gana retai – sienų kokybė. Prieš montuojant pakabinamas spinteles, būtina įsitikinti, ar sienų struktūra yra pajėgi jas išlaikyti.

Prieš projektuodami savo virtuvės baldų išdėstymą, apgalvokite, kaip turėtų atrodyti konkrečiai Jums patogi darbo erdvė. Pavyzdžiui, patartina palikti vietos tarp pagrindinių prietaisų – šaldytuvo, viryklės, kriauklės. Šias erdves tikrai išnaudosite kasdien ruošdami maistą.

Originalių baldų ir naudingų patarimų ieškokite baldų studijoje „Somėja“, Baltijos per. 6a, Klaipėdoje.