Virtuvės baldai
Įsirenginėjant virtuvę gali pasirodyti sunku nepasiklysti tarp įvairiausių stilių ir jų atmainų. Jau žinote, kad pirmiausia reikia nuspręsti, koks stilius vyraus visuose namuose ir tik tada rinktis virtuvės baldus. Leiskite Jus palydėti trumpoje ekskursijoje po interjero dizaino pasaulį.
Pradėkime nuo bene seniausio – klasikinio stiliaus. Tai pirmasis tvirto charakterio stilius, labiausiai įkvėptas senovės Romos ir senovės Graikijos laikų. Jame vyrauja harmonija ir tvarka. Jei savo namuose norite visiškai klasikinio stiliaus, prisiminkite, kad tokiame interjere neturėtų būti nieko modernaus, visos detales būtina apgalvoti smulkmeniškai. Tiesa, jį sukurti gana sudėtinga – juk tada turėtume atsisakyti visos technikos, kuri būtų netinkama stilistiškai.
Vienas svarbiausių klasikinio stiliaus bruožų yra simetrija. Čia išskiriamas vienas masyviausias, esminis interjero elementas – tai gali būti sofa ar židinys – jis statomas kambario centre. Interjere naudojamos gamtos spalvos, gėlių motyvai, konservatyvūs raštai. Baldai būna taisyklingos formos, spintelės stambiomis durelėmis, stalčiai – masyvūs. Geriausias klasikinis pavyzdys Jūsų virtuvei „Somėjos“ studijoje – „Medėja“.
Nelabai nutolusi nuo klasikinio interjero – Modernioji klasika. Šis stilius tarsi paprastesnis klasikos variantas – jame daugiau naudojamos lengvesnės medžiagos, šviesesnės spalvos. Dekoras ne toks apkrautas, o detalės praktiškesnės. Vis dar išlaikomas didingumas ir gėlių raštų lipdiniai, tačiau tai daug mažiau įpareigojantis pasirinkimas. Jei savo namams pasirinkote modernią klasiką, siūlome virtuves „Elzė“ bei „Izabelė“.
Ampyro stilius atsirado Napoleono valdymo laikais, jame labai pabrėžta prabanga – naudojamos auksinės detalės, marmuras raudonmedis. Šis stilius kiek pompastiškas, tad visus namus ampyro stiliumi įsirengti patariama tik labai specifinį skonį turintiems žmonėms. Na, o keletas detalių tik suteiks interjerui šiek tiek prabangos jausmo! Ampyrinė virtuvė – „Estelė“.
Po dekoracijų ir pompastikos eros, žmonės natūraliai ėmė ilgėtis pedantiškos tvarkos, ir paprastumo. Taip į interjero pasaulį pamažu atėjo minimalistinis stilius. Jo pagalba suderinti komfortabilumą ir neapkrautą aplinką tapo visai paprasta.
Minimalizmas turbūt universaliausias stilius, neturintis jokių specifinių dekoro elementų. Pasirinkus minimalistinį interjerą savo namams, svarbu neskubėti ir pamažu dėlioti pagrindinius akcentus bei detales, gerai įsigilinant į savo poreikius. Geriausias minimalistinio stiliaus pavyzdys – virtuvė „Vakarė“.
Artimas minimalistiniui, vis labiau Lietuvoje populiarėjantis, skandinaviškas stilius. Čia vyrauja šviesūs paviršiai, tačiau mėgstamas kontrastas. Dažnai skandinaviškame interjere pamatysime baltos spalvos pagrindą ir ryškias detales: svetainėje – pagalvėles, virtuvėje – tarpus tarp spintelių. Nors šis stilius ypač švarus, jaukumo namams suteikia natūralios medžiagos, naudojamos baldams gaminti. Skandinaviškos virtuvės „Somėjos“ baldų studijoje – „Ūlla” bei „Agilė„.
Modernaus interjero dizaino pagrindiniai akcentai yra atkeliavę iš kubizmo bei futurizmo. Dažnai šis stilius plakamas už savo šaltumą – taisyklingos formos, tiesios geometrinės figūros. Kad suteiktumėte moderniam interjerui jaukumo, naudokite šiltus atspalvius, ryškiomis detalėmis pagyvinkite aplinką. Moderni virtuvė iš „Somėjos“ – „Frėja“.
Vienas naujausių tendencijų – lofto stilius. Čia vyrauja sienos, nepaliestos apdailos – plikos plytos, arba dažytos matine, balta emulsija. Lofte derinamos visiškai modernios detalės su etniškumo akcentais, didelių erdvių nesivarginama užpildyti, daugybė šviesos. Šis stilius gimė rekonstruojant pramonines patalpas į gyvenamas, todėl laikomas ypač stilingu.
Norėdami sukurti provanso stilių savo interjere, pasitelkite romantiškiausius pojūčius – šiltos, vasariškos spalvos, gėlių motyvai. Čia labai svarbu jaukios detalės: pagalvėlės, staltiesės, apklotai. Masyvūs sendinti baldai, didelės sekcijos, interjero aksesuarai parenkami sendinti, pradedant rėmeliais nuotraukoms baigiant veidrodžiais.
Kokį interjero stilių pasirinksite, priklausys tik nuo Jūsų norų, tačiau prisiminkite, kad tai daryti reikia atsakingai ir neskubant – kokią aplinką susikursite, tokia bus namų dvasia.